5 december 2020 - 21:00 - Marokko
Het brein van de aanslagen in Casablanca, Said Mansour, is in hoger beroep gegaan tegen zijn veroordeling. Een paar maanden geleden werd hij veroordeeld tot de doodstraf Binnenkort wordt zijn beroep behandeld door het hooggerechtshof van Casablanca. Tijdens de aanslagen in Casablanca in 2003 kwamen 33 mensen om het leven en raakten een honderdtal mensen gewond.
Volgens de krant Akhbar Al Yaoum vluchtte de verdachte zeventien jaar geleden naar Denenmarken en vroeg daar asiel aan. Daar ging hij aan de slag als boekverkoper. Denemarken ontnam zijn Deense nationaliteit toen hij veroordeeld werd voor zijn activisme in terroristische groeperingen.
Denemarken heeft de man vervolgens uitgeleverd aan Marokko als onderdeel van een samenwerkingsverband tussen de beide landen. Naar aanleiding van een onderzoek van de veiligheidsdienst BNPJ werd Mansour zeventien jaar na de aanslagen alsnog veroordeeld tot de doodstraf.
Andere verdachten die betrokken waren bij de aanslagen zijn al een tijd geleden berecht. Sommige van hen zijn ook ter dood veroordeeld.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor