11 oktober 2023 - 22:00 - Sport
Real Madrid-middenvelder Brahim Díaz heeft een opmerkelijke wending gemaakt in zijn internationale voetbalcarrière door te kiezen voor het Marokkaans elftal, na lang te hebben gewacht op een oproep van Spanje.
De Spaanse website Marca vernam van bronnen dicht bij de Marokkaanse voetbalbond (FRMF), dat Díaz besloten heeft om zich bij de Atlas Leeuwen aan te sluiten. Er wordt momenteel gewerkt aan de laatste administratieve details om zijn verandering van sportnationaliteit officieel te maken.
Lees ook: Walid Regragui in Madrid om Brahim Diaz te overtuigen
Brahim Díaz werd in Malaga geboren uit Marokkaanse ouders. Hij maakte zijn debuut in de Spaanse jeugdteams (U17, U19 en U21) en hoopte al geruime tijd op een uitnodiging voor het Spaans elftal. Bondscoach Luis de la Fuente heeft hem echter niet opgeroepen voor de wedstrijden tegen Georgië en Cyprus, noch voor de komende duels tegen Schotland en Noorwegen op 12 en 15 oktober.
Lees ook: Brahim Diaz niet opgeroepen voor Spaans elftal
Het besluit van Brahim Díaz heeft ook gevolgen voor Real Madrid. De club zal het tussen half januari en half februari zonder de middenvelder moeten doen, aangezien Díaz in Ivoorkust zal zijn om met Marokko deel te nemen aan de Afrika Cup.
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokko waarschuwt: opgelet met wat je eet!
Turkse fiscus zoekt Hakim Ziyech
Ihattaren veroordeeld voor mishandeling ex-vriendin
Instagram-sensatie: Sakina Karchaoui verovert Euro 2025
Youssef En-Nesyri ontvangt droombod uit Saoedi-Arabië
Azzedine Ounahi weigert grote club
Marokkaanse trots: Achraf Hakimi op koers voor uitzonderlijke prijs