22 juli 2025 - 07:00 - Marokko
De Marokkaanse autoriteiten zijn sinds zaterdagochtend druk bezig met de bestrijding van een bosbrand nabij Tetouan. De brand brak uit in de omgeving van Mellalyène, een plaats die administratief onder de provincie Tetouan valt. Zowel grondtroepen als blusvliegtuigen zijn ingezet om de vlammen te bedwingen en verdere verspreiding te voorkomen.
Fouad El Assali, directeur klimaat, milieurisico’s en herbebossing bij het Nationaal Agentschap voor Water en Bossen (ANEF), liet weten dat de brand in de ochtend ontstond in een bosrijk gebied naast Mellalyène. Het is op dit moment nog niet mogelijk om de ecologische schade vast te stellen. "De interventieteams zetten hun inspanningen op de grond met grote intensiteit voort, ondersteund door vier amfibische Canadair-toestellen die betrokken zijn bij de blusoperaties", aldus El Assali. De exacte omvang van het verlies aan bosbedekking kan volgens de autoriteiten op dit moment nog niet worden gekwantificeerd.
Lees ook: Grote bosbrand in M’diq, vlakbij snelweg
Half juli waarschuwde de ANEF al bewoners in de buurt van bosgebieden in drie noordelijke provincies voor een verhoogd brandrisico. Burgers werden opgeroepen om constant alert te zijn en verdachte rook of gedrag dat een brand kan veroorzaken te melden. Ook werd dringend geadviseerd om roekeloze handelingen in de natuur te vermijden.
Lees ook: Bosbrand Al Hoceima na 3,7 hectare onder controle
Op 16 mei maakten de autoriteiten bekend dat er een budget van 170 miljoen dirham is vrijgemaakt om de brandbestrijdingsmechanismen tijdens de zomerperiode te verbeteren. Abderrahim Houmy, directeur-generaal van de ANEF, meldde dat het aantal branden in 2024 is uitgekomen op 382. Dat is een opmerkelijke daling van 82% vergeleken met het jaar ervoor.
Lees ook: Verwoestende bosbrand woedt bij Tetouan
De branden van 2024 hebben in totaal 874 hectare vegetatie verwoest, waarvan bijna 45% bestond uit secundaire grassen en seizoensgebonden planten. De bossen in Marokko beslaan ongeveer 12% van het nationale grondgebied en zijn elk jaar blootgesteld aan branden van wisselende omvang, zowel door klimatologische omstandigheden als door menselijk handelen.
Huurinkomsten in Marokko: nieuwe regels voor Marokkaanse diaspora
Uren in de file om naar het strand te gaan in Tetouan
Gouden zomer voor Marokko
FIFA-baas Gianni Infantino op vakantie in Marokko
Hakimi en Mbappé met Bad Bunny in Puerto Rico (video)
Bekende TikTokker "Mehdi Saucisson" plots overleden
Uren in de file om naar het strand te gaan in Tetouan
Gouden zomer voor Marokko
Algerijnse voetbalster valt Marokkaanse supporters aan
Bosbrand woedt bij Tetouan, schade nog onbekend
Advocaat en douanier opgepakt in samawi-zaak in Marokko
Twintiger steekt zichzelf met mes in Al Hoceima
Marokko en Boeing sluiten megadeal
Drugsbende dumpt grote partij hasj op strand Tanger