Zoeken

Verwoestende bosbrand woedt bij Tetouan

20 juni 2025 - 10:30 - Marokko

©

Een grote bosbrand woedt momenteel in de Ouadras-regio, gelegen in de provincie Tetouan. De hevige brand, die donderdagmiddag uitbrak in het bos van Ain Lahcen, wordt met veel moeite bestreden door de hulpdiensten. Ongunstige weersomstandigheden maken het blussen extra zwaar.

De brand heeft al zo’n vijftien hectare bos in de as gelegd, voornamelijk bestaande uit naaldbomen. Dit is een eerste schatting van het Nationaal Agentschap voor Water en Bossen (ANEF). Hevige Chergui-winden en ongewoon hoge temperaturen dragen bij aan de snelle verspreiding van het vuur. Halim Akaâboun, provinciaal directeur van de ANEF in Tetouan, gaf aan dat de brand op twee afzonderlijke, maar nabijgelegen, plekken is begonnen. Eén brandhaard is al voor 90% onder controle, maar de andere blijft actief en vergt de meeste inspanning.

Lees ook: Brand verwoest bos Jbel Kitan in Tetouan

Bijna 500 hulpverleners zijn ingezet, waaronder militairen van de Koninklijke Strijdkrachten (FAR), agenten van de Koninklijke Gendarmerie (GR), de Hulppolitie (FA), en medewerkers van de Civiele Bescherming, ANEF en lokale autoriteiten. Zij worden ter plaatse ondersteund door een spontane mobilisatie van vrijwillige dorpsbewoners. Vanuit de lucht helpen vier Canadair blusvliegtuigen van de Koninklijke Luchtmacht (FRA) mee. Op de grond is zwaar materieel ingezet, zoals tankwagens, snelle interventievoertuigen, ambulances, bulldozers en machines voor het verwijderen van begroeiing.

Lees ook: Celstraf voor brandstichting in bos Al Hoceima

De ANEF had middels hun brandvoorspellingskaarten, gebaseerd op weersgegevens en terreinobservaties, al gewaarschuwd voor een zeer hoog brandrisico in dit gebied. Dit kwam door de combinatie van extreme hitte en droge oostenwinden. Tot nu toe zijn er gelukkig geen gewonden gemeld, maar de lokale autoriteiten blijven alert. Ze vrezen een snelle verspreiding naar andere aangrenzende bosgebieden, aangezien deze regio bijzonder gevoelig is voor zomerbranden. De Koninklijke Gendarmerie heeft, onder toezicht van het bevoegde Openbaar Ministerie, een onderzoek ingesteld om de exacte oorzaak van de brand te achterhalen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team