29 oktober 2020 - 09:00 - Economie
De Turkse winkelketen BIM overweegt om Marokkaanse investeerders toe te laten. De nieuwe handelsovereenkomst tussen Marokko en Turkije zou de aanleiding hiervoor zijn.
Website Le360 meldt dat de winkelketen dat laat weten in een persbericht. Uit strategische overwegingen wil het bedrijf partnerschappen aangaan met lokale en internationale investeerders. Momenteel zullen zij de voedselsector in zowel Marokko als Egypte bestuderen. Ongeveer 6,3 procent van de totale omzet van het moederbedrijf komt voort uit de winkels die in deze twee landen zijn.
De aankondiging komt weken nadat de Marokkaanse regering de vrijhandelsovereenkomst met Turkije heeft gewijzigd. Minister van Handel en Industrie Moulay Hafid Elalamy waarschuwde de winkelketen om zich te focussen op de Marokkaanse voedselmarkt of om anders "weg te gaan". De winkelketen zou de lokale productie van Marokkaanse producten links laten liggen.
Sinds de komst van BIM naar Marokko wordt de winkelketen beschuldigd van oneerlijke concurrentie door lokale handelaren. De prijzen van hun producten worden te laag gehouden. Ook zou de opening van elke BIM-winkel de sluiting veroorzaken van zestig buurtbedrijven.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie