12 september 2023 , 16:00 - Fouad Badel - Sport
Lionel Messi heeft zondag een bericht gedeeld voor het Marokkaanse volk en in het bijzonder de families van de slachtoffers van de aardbeving die Marokko heeft getroffen. Hij wenst hen veel sterkte om deze moeilijke tijd door te komen.
"Mijn condoleances aan alle families van de slachtoffers van de aardbeving in Marokko, en veel sterkte aan de gewonden en de mensen die door deze verschrikkelijke ramp zijn getroffen," verklaarde Leo Messi. Een aardbeving met een kracht van 7 op de schaal van Richter, de sterkste die het koninkrijk in een eeuw heeft gekend, trof Marokko in de nacht van vrijdag op zaterdag.
Lees ook: Aardbeving Marokko: Badr Hari zegt gevecht op Glory 88 af (video)
Zondag, tijdens het Angelus, liet Paus Franciscus ook niet na zijn solidariteit met de slachtoffers te betuigen. "Ik bid voor de gewonden, voor degenen die hun leven hebben verloren en voor hun families. Ik bedank de reddingswerkers. In dit tragische moment zijn we dicht bij het Marokkaanse volk," zei hij.
Lees ook: Remco Evenepoel emotioneel na aardbeving in Marokko
De zoektocht naar mogelijke overlevenden van deze aardbeving gaat door. Volgens cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken op maandag vielen er 2862 doden et 2562 gewonden. De provincie Al Haouz, het epicentrum van de aardbeving, is het zwaarst getroffen, gevolgd door Taroudant. In deze twee gebieden ten zuidwesten van de toeristische stad Marrakech, heeft de aardbeving hele dorpen verwoest. Het dorp Tafeghaghte is vrijwel van de kaart geveegd.
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
AI voorspelt: "Geen Gouden Bal voor Achraf Hakimi"
WK-stunt Marokko: revanche in 2026?
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Waarom Hamza Igamane twee verschillende namen gebruikt
Zakaria El Ouahdi kiest familie boven carrière
PSG wil "hoge prijs" betalen voor Marokkaans talent
Marokko toont solidariteit: shirts Palestino-club massaal verkocht