11 juni 2023 - 17:00 - Wereld
De Belgische overvaller van Marokkaanse afkomst, Ibrahim Akhlal, zorgt opnieuw voor opschudding. Na zijn ontsnapping uit de gevangenis van Sint-Gillis in maart 2020, is de 27-jarige verdachte nu ook ontsnapt uit de centrale gevangenis van Conakry in Guinee, waar hij sinds zijn laatste arrestatie werd vastgehouden.
Volgens Guinese bronnen heeft Akhlal betaald om te worden vrijgelaten. Hij zou "de volledige gezondheids- en gevangenisbevelsketen van de centrale gevangenis van Conakry" hebben omgekocht. Na een valse klacht over tandpijn werd de voortvluchtige naar het ziekenhuis gebracht, van waaruit hij erin slaagde te ontsnappen, met de schijnbare medeplichtigheid van het gevangenispersoneel. Hij zou ruim 30.000 euro hebben uitgegeven om zijn ontsnappingsplan op te zetten.
Lees ook: Ibrahim Akhlal in Guinee opgepakt voor overval op goudtransport in Amsterdam
Na Akhlal’s ontsnapping heeft de Guinese minister van Justitie disciplinaire maatregelen genomen tegen het personeel van de gevangenis. Zes bewakers werden geschorst "wegens ernstige tekortkomingen in hun beroepsverplichtingen" en worden vervolgd voor "vermeende medeplichtigheid aan ontsnapping". De Guinese ordetroepen zijn actief op zoek naar Akhlal.
Lees ook: Nederland zoekt naar Marokkaanse-Belg voor overval in Amsterdam
De geschiedenis van Ibrahim Akhlal met de justitie is lang en tumultueus. Hij werd in december 2022 gearresteerd in Guinee toen hij een nachtclub wilde bezoeken, dankzij informatie van de Federale Gerechtelijke Politie van Brussel, met in zijn bezit een vals Guinees paspoort. In België werd Akhlal vier keer veroordeeld voor diefstal. Hij moet er een gevangenisstraf uitzitten van 21 jaar. Daarnaast wordt hij ook door Nederland gezocht voor zijn vermeende betrokkenheid bij de overval op een edelmetaalbedrijf in Amsterdam in mei 2021, waarbij de daders 14 miljoen euro buit maakten.
Moderne sporthal geopend in Driouch
Gezin aangevallen om plekje op strand in Al Hoceima
Drama in Marokko: man steekt politieagent "zomaar" dood
Vader Nasser Zefzafi vecht voor zijn leven in ziekenhuis
Droom van derde titel leeft: Marokko klopt Tanzania met 1-0
Realityster geweigerd bij Marokkaans restaurant
Beruchte Peruaanse crimineel opgepakt met Marokkaans voetbalshirt
Rusland arresteert Marokkaan nabij grens Kazachstan
Spaanse politie rolt bende op die Marokkanen op doorreis beroofde
Marokkaanse ontdekt nieuwe maan
Marokkaan doodgeschoten door politie in VS
Restaurant Jamel Debbouze onder vuur door Israëlische wijn
Politie betrapt Marokkanen met 1500 kilo hasj in nep sinaasappelen
Geen bewijs tegen Rotterdamse wethouder Faouzi Achbar na brand