10 november 2021 - 10:40 - Wereld
De Vlaamse viroloog Marc Van Ranst is dansend te zien op videobeelden van een viering van de Groene Mars, terwijl hij recent nog opriep om contact te vermijden waar mogelijk. De beelden veroorzaakten een golf van reacties in België en op sociale media.
Marokko vierde op 6 november de herdenking van de Groene Mars. Om dit te vieren organiseerde het consulaat-generaal van Marokko in Antwerpen op zaterdag een feestje met eten, muziek en dans. De beelden van dat feest werden onder meer verspreid via de Facebookpagina van het consulaat-generaal. Viroloog Marc Van Ranst is één van de feestvierders die te zien zijn op de video.
Lees ook: Marokko: ook vliegverbod voor België?
De beelden kregen vooral veel kritiek van leden van Vlaams Belang, meldt 7sur7. "Toen ik vlak voor het weer werd toegestaan een outdoor BBQ deed met vrienden werd dat dagenlang opgeklopt in media. Nochtans geen hypocrisie want ik was zelf tegen die dwaze regel. Nu Van Ranst indoor event doet terwijl hij zélf oproept contacten te beperken, media muisstil", twitterde Dries Van Langenhove.
Lees ook: Achraf Hakimi krijgt boete voor overtreden avondklok
"Het verschil: jij was in overtreding van de toen geldende regels. Ik volg gewoon de regels die voor iedereen gelden (hier: CST, ventilatie, CO2-meting). Et alors on dance", reageerde Van Ranst.
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België