8 augustus 2024 - 10:30 - Marokko
Een video van een zogenaamd verlamde man die geld vraagt aan voorbijgangers in Tanger gaat viraal. Op dezelfde video is later te zien hoe de man gewoon wegliep nadat hij wat geld had gekregen.
De beelden zorgen voor ophef in de Noord-Marokkaanse stad, waar veel mensen eisen dat de politie de man arresteert. Anderen dringen aan op maatregelen om de toenemende bedelarij in de stad aan te pakken.
Lees ook: Familie van professionele bedelaars met meerdere huizen betrapt in Marokko
Volgens Al Akhbar is de man na de verspreiding van de beelden opgepakt. Hij leek onder invloed van drugs te zijn tijdens zijn arrestatie. De politie onderzoekt nu welke misdrijven de man heeft gepleegd.
Lees ook: Al Hoceima jaagt bedelaars en daklozen weg (video)
Bedelarij neemt toe in Tanger, vooral in de zomer met de komst van toeristen. Mensen klagen over bedelaars bij winkelcentra en toeristische plekken. Een recent rapport bevestigt de toename van bedelaars en daklozen in de stad. Veel van hen komen van elders uit de regio en trekken naar Tanger om geld te vragen aan voorbijgangers en toeristen.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt