31 oktober 2023 - 11:00 - Sport
Bayern München zal maatregelen treffen om in de toekomst pro-Palestijnse berichten zoals die van de Marokkaanse verdediger Noussair Mazraoui op sociale media te voorkomen, aldus de voorzitter van de club, Herbert Hainer.
"We moeten als club de juiste lessen trekken. Een dergelijke post mag niet opnieuw gebeuren," zei Hainer in een interview op zaterdag met de krant Abendzeitung.
Lees ook: Bayern München maakt einde aan controverse rond Noussair Mazraoui
Noussair Mazraoui had een week na de verrassingsaanval van Hamas op Israël op 7 oktober, een bericht gedeeld op zijn Instagram-account om zijn steun voor Palestina te betuigen en de Israëlische bombardementen in de Gazastrook als vergelding, te veroordelen. In zijn post verklaarde de Marokkaanse verdediger dat hij tegen "elk soort terrorisme" was.
Na zijn bericht werd de Marokkaanse international door de clubleiding van Bayern op het matje geroepen, maar er werden geen sancties tegen hem uitgesproken. Het gebrek aan reactie van de club werd bekritiseerd door de Centrale Raad van Joden in Duitsland, die vond dat Bayern de speler had moeten straffen, vooral omdat de club reeds de aanval van Hamas had veroordeeld.
Lees ook: Mazraoui door Bayern ontslagen na steun aan Palestina?
Mazraoui speelde dinsdag met Bayern tegen Galatasaray in de Champions League. Hainer zei dat hij na de wedstrijd met hem en de Israëlische Daniel Peretz, de reservekeeper van het team, had gesproken. "Het was een goed open gesprek. We hebben samen gezeten, Daniel en wij, en elkaar begrepen. Dat is een belangrijk signaal," zei hij.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko
Youssef En-Nesyri krijgt aanbod dat hij niet kan weigeren