12 maart 2012 - 17:39 - Economie
De audiovisuele belasting dat via de elektriciteitsrekening wordt betaald, valt binnenkort weg voor 80% van de Marokkanen, aldus Communicatieminister Mustapha El Khalfi,
Slechts 20% van de bevolking met een hoge water- en elektriciteitsverbruik zal deze belasting blijven betalen. Volgens El Khalfi zullen 4,4 miljoen Marokkaanse gezinnen hiervan genieten.
Mustapha El Khalfi stelt dat de maatregel binnenkort wordt uitgevoerd en 7 miljoen dirham aan de Staat zal kosten. De vrijstelling werd besloten in overleg met de ministeries van Binnenlandse Zaken, Financiën en Algemene Zaken van de regering.
De belasting was sterk afgekeurd in Marokko toen het werd ingevoerd midden jaren ’90. De staat werd er toen van beschuldigd het geld van het volk te nemen om een privé-bedrijf te financieren, namelijk Soread, een dochteronderneming van de intussen verdwenen holding ONA.
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!