29 november 2023 - 10:00 - Marokko
In Casablanca is een 42-jarige medewerker van een callcenter gearresteerd op verdenking van het versturen van valse bommeldingen en pogingen tot afpersing.
Een samenwerking van de Gerechtelijke politie (BNPJ) en de inlichtingendienst (DGST) maakten de arrestatie van de veertiger mogelijk, aldus een verklaring van de nationale veiligheidsdienst (DGSN).
Lees ook: Angst op vlucht naar Marokko door bommelding
De verdachte zou naar verluidt e-mails met terreurdreigingen hebben gestuurd naar hotels, dienstverlenende bedrijven en scholen in Marokko en het buitenland. Hij eiste vervolgens grote sommen geld om deze dreigingen niet uit te voeren. Na uitgebreid onderzoek kon de verdachte in Casablanca worden aangehouden. Bij huiszoekingen troffen de onderzoekers computerapparatuur aan die momenteel wordt geanalyseerd.
De dreigingen van de verdachte hadden een grote impact op het dagelijkse leven in Brussel. Ongeveer dertig scholen in de Belgische hoofdstad sloten maandag hun deuren als voorzorgsmaatregel. "De verdachte dreigde met het laten ontploffen van bommen in ruil voor geld, wat leidde tot de preventieve sluiting van scholen", aldus het Brusselse parket.
Lees ook: Bommelding bij consulaat van Marokko in Luik
Tijdens zijn verhoor bekende de arrestant de feiten. Volgens het parket van Brussel had de verdachte geen terroristische motieven. Hij wordt beschuldigd van bedreigingen en afpersing.
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter