2 oktober 2024 - 17:10 - Marokko
Minister Abdelouafi Laftit van Binnenlandse Zaken heeft zijn zorgen geuit over de wildgroei aan verkeersdrempels in Marokkaanse steden.
Volgens de bewindsman is 36% van de verkeersdrempels in 70 prefecturen en provincies illegaal aangelegd door burgers, vooral in smalle straatjes en volkswijken. "Bewoners plaatsen ze om automobilisten, met name motorrijders, te dwingen langzamer te rijden en zo het aantal verkeersongevallen te verminderen", aldus Laftit.
Lees ook: Marokko moderniseert verkeerstellingen
Het ministerie hecht veel waarde aan de kwestie van verkeersdrempels en ondersteunt lokale overheden bij het aanpakken van dit probleem. Laftit benadrukt dat er een integrale aanpak nodig is, die rekening houdt met de mobiliteit in de stad, verkeersbeheer en de inrichting van het wegennet. Gemeenten moeten geschikte locaties voor verkeersdrempels aanwijzen om de veiligheid van voetgangers te garanderen, vooral in gebieden met veel voorzieningen en in stadscentra.
Lokale autoriteiten werken samen met gemeentelijke diensten om illegale verkeersdrempels te verwijderen en te vervangen door exemplaren die voldoen aan de veiligheidsnormen. Sommige gemeenten pakken het probleem grondig aan door straten volledig te renoveren, inclusief de verkeersdrempels.
Lees ook: Marokko investeert in hightech flitspalen
Als voorbeeld noemt Laftit Casablanca, waar een project loopt om straten en steegjes opnieuw in te richten. Daarbij worden bestaande verkeersdrempels vervangen door exemplaren die voldoen aan de huidige technische normen. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft samen met andere ministeries en de nationale verkeersveiligheidsdienst een richtlijn opgesteld voor verkeersveiligheid in steden, waarin ook verkeersdrempels worden behandeld.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs