5 december 2024 - 06:00 - Marokko
De Marokkaanse minister van Binnenlandse Zaken, Abdelouafi Laftit, heeft de gouverneurs van de verschillende regio’s meer vrijheid gegeven wat betreft de sluiting van hammams en autowasstraten. Eerder was besloten om deze bedrijven te sluiten vanwege de waterschaarste in het land.
In antwoord op een vraag in het parlement zei Laftit dat de gouverneurs nu zelf mogen bepalen of de hammams en autowasstraten open mogen blijven, afhankelijk van de waterbeschikbaarheid in hun regio. Deze versoepeling is mogelijk dankzij de verbeterde waterstand in de stuwmeren.
Lees ook: Hamams gesloten, spa’s open: het Marokkaanse paradox
Laftit legde uit dat zijn ministerie maatregelen had genomen om het waterverbruik te beperken, vooral in sectoren die veel water gebruiken. Het ging om het vermijden van waterintensieve activiteiten, het verminderen van de openingstijden en het zoeken naar alternatieven voor drinkwater.
Lees ook: Hammam-eigenaren in Marokko komen in opstand
De eerdere beslissing om hammams drie dagen per week te sluiten was volgens Laftit noodzakelijk vanwege de waterschaarste. Het doel was om de druk op de watervoorraden te verminderen in regio’s met watertekorten. Hoewel deze maatregel enig effect heeft gehad, benadrukt Laftit dat het belangrijk is om "burgers bewust te maken van het belang van water en de noodzaak om verantwoord met deze vitale bron om te gaan". Hij roept alle Marokkanen op om hun steentje bij te dragen. "De inspanningen om de waterschaarste in ons land aan te pakken zullen alleen succesvol zijn met de actieve betrokkenheid van de burgers bij de uitvoering van alle maatregelen die de overheid neemt", aldus Laftit.
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs