5 december 2024 - 16:20 - Economie
Een grote delegatie van vijftig Amerikaanse bedrijven en organisaties is deze week in Casablanca aangekomen om de exportmogelijkheden van rood vlees naar Marokko te verkennen.
De missie wordt geleid door Daniel Whitley, hoofd van de Dienst voor Buitenlandse Landbouw (USDA). De Amerikaanse vleesexporteurs zien Marokko als een belangrijke afzetmarkt, vooral nu het koninkrijk de laatste maanden meer vlees is gaan invoeren om de prijzen te stabiliseren en de nationale veestapel te herstellen.
Lees ook: Marokko importeert 20.000 ton rood vlees
De Amerikaanse Federatie van Vleesexporteurs (USMEF) is sterk vertegenwoordigd in de delegatie, die wordt gefinancierd door de Amerikaanse overheid. Matt Copeland, directeur van de USMEF, benadrukt dat Marokko een aantrekkelijke handelspartner is dankzij het vrijhandelsakkoord en de groeiende middenklasse. Hij ziet Marokko ook als springplank naar andere landen in de regio.
Lees ook: Marokko geeft groen licht voor import Spaans vlees
In 2023 exporteerden de Verenigde Staten voor meer dan 619 miljoen dollar aan landbouwproducten en voedingsmiddelen naar Marokko. Dit vertegenwoordigt 16% van de totale Amerikaanse export naar Afrika. De Amerikanen willen duidelijk een groter deel van de Marokkaanse vleesmarkt in handen krijgen en zien in de huidige situatie hun kans schoon.
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie
DFDS koopt scheepvaartroutes Spanje-Marokko
Marokko ontvangt 60.000 ton graan uit Kazachstan