5 februari 2025 - 09:40 - Economie
De uitstekende betrekkingen van Marokko en de Verenigde Staten kunnen gevolgen hebben voor Chinese investeringen in het koninkrijk. Na de erkenning van de Marokkaanse soevereiniteit over de Sahara, ziet Marokko nu nieuwe kansen onder de huidige Amerikaanse regering.
Tijdens een recent telefoongesprek tussen de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, en zijn Marokkaanse ambtsgenoot, Nasser Bourita, hebben beide landen hun intentie uitgesproken om de handelsbetrekkingen te versterken. Deze toenadering komt op een moment dat Marokko ook de banden met China aanhaalt. De Chinese president Xi Jinping bracht in november nog een bezoek aan Casablanca.
Lees ook: Chinese bedrijven omzeilen dreigingen Donald Trump via Marokko
De Amerikaanse regering ziet de Chinese investeringen in Marokko echter met argwaan. Rubio heeft zijn bezorgdheid hierover geuit tegenover Bourita. Marokko is aantrekkelijk voor Chinese bedrijven vanwege de strategische ligging ten opzichte van Europa. Vooral Chinese fabrikanten van elektrische autobatterijen zien Marokko als een ideale uitvalsbasis.
Lees ook: Amerikanen zoeken nieuw leven in Marokko
Zo kondigde de Marokkaanse overheid in juni de bouw aan van een megafabriek van het Chinese Gotion. Deze fabriek, met een investering van 1,3 miljard dollar, moet in 2026 operationeel zijn. Eerder al maakten Hailiang en Shenzhen, twee Chinese bedrijven die koper en anodes produceren voor elektrische autobatterijen, hun komst naar Marokko bekend. Mogelijk zullen deze investeringen onder druk komen te staan als de huidige Amerikaanse president zijn protectionistische beleid voortzet.
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!