Zoeken

Amerikaans onderzoek : 8000 Marokkanen zijn christen, merendeel is Amazigh

- Marokko

Geschreven door Laila A.

Volgens een nieuw rapport van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse zaken zijn 99 procent Marokkanen soenniet. De resterende 1 procent zijn christen, jood, sjiiet of bahaiet.

Een deel van het rapport dat woensdag is gepubliceerd wordt aan Marokko gewijd, waar ruim 5000 katholieken en protestanten wonen. Een aantal religieuzen die in het rapport worden geciteerd schatten dit aantal echter op 25.000.

Het aantal Marokkaanse christenen ligt tussen 4000 en 8000 mensen. Volgens de afdeling gaat het voornamelijk om Imazighen.

Nog steeds volgens het document zijn tussen 3000 en 4000 Marokkanen jood. Daarvan wonen ruim 2500 mensen in Casablanca en 200 in Rabat en Marrakech, waar ze hun geloof vrij beoefenen.

Lees meer

Marokkaanse christenen “vernederd” volgens Amerikaans rapport

Een nieuw rapport over de geloofsvrijheid van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse zaken is zeer kritiek over de manier waarop religieuze minderheden in Marokko worden...

Marokkanen trouwen meer en jonger

Marokkanen trouwen meer en op veel jongere leeftijd. Dat blijkt uit de resultaten van de volkstelling die eind vorig jaar door de Hoge Planning Commissie werd uitgevoerd.

Imazighen in Marokko : "We zijn meer dan 27% !"

Volgens de resultaten van de laatste volkstelling spreekt 27 procent van de Marokkaanse bevolking Tamazight. Neen dus !

Slechts een derde Marokkanen spreekt Amazigh

Iets minder dan een derde van de Marokkanen (26,7 procent) spreekt Amazigh. Dat blijkt uit de uitslagen van de volkstelling van de Hoge Planning Commissie.

Ruim 800.000 Marokkanen wonen in Israël

Uit een nieuw rapport van de Marokkaanse regering blijkt dat in Israël de tweede grootste Marokkaanse gemeenschap ter wereld woont.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team