2 maart 2025 - 09:40 - Wereld
Twee mannen die een Franse champagne-exporteur deden geloven dat een van hen de ambassadeur van de Marokkaanse koninklijke familie was, en zelfs de president van de intergalactische raad of een bondgenoot van voormalig Amerikaans president Barack Obama, stonden woensdag voor het hof van beroep in het Franse Versailles. Eerder, in november 2021, werden ze al veroordeeld door de strafrechter in Nanterre.
Ahmed, 54-jarige ex-politieagent, werd in eerste aanleg veroordeeld tot achttien maanden gevangenisstraf met uitstel en een proeftijd van twee jaar voor misbruik van vertrouwen. Choukri, 62-jarige ex-acteur, kreeg een jaar gevangenisstraf met uitstel. Het openbaar ministerie eist in hoger beroep opnieuw achttien maanden gevangenisstraf met uitstel voor Ahmed, plus de terugbetaling van 120.000 euro aan het slachtoffer en 30.000 euro voor de morele schade. Voor Choukri wordt opnieuw een jaar gevangenisstraf met uitstel geëist.
Lees ook: Gepensioneerde ambtenaar Koningshuis licht Marokkaanse elite op
De champagne-exporteur wil dat beide mannen achter de tralies verdwijnen. "Ik ben jarenlang gemanipuleerd en opgelicht, het is waanzin! Ze hebben me voor gek gehouden. Al die mensen moeten naar de gevangenis. De Franse justitie moet haar werk doen", verklaarde hij voor het hof.
Lees ook: Ramadan: oplichting in naam van Marokkaanse koninklijke familie
De beschuldigden, die momenteel werkloos zijn, ontkennen de beschuldigingen van misbruik van vertrouwen. "Ik wil dat het stopt, ik kan niet meer. Het is niet in mijn moraal of opvoeding om iemand te beroven", zei Choukri, die ten tijde van de feiten een productiebedrijf had. "Voor mij was H.B. een wat eigenaardige zakenman, hij zei dat hij de koning van Marokko kende, ik had geen reden om aan zijn woord te twijfelen", verdedigde de ex-acteur zich. Ahmed, de ex-politieagent die na het onderzoek van de IGPN werd ontslagen, was niet aanwezig bij het proces omdat hij in het ziekenhuis ligt. De uitspraak wordt verwacht op 4 juni.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen