29 mei 2013 - 14:00 - Marokko
Een honderdtal Senegalese vluchtelingen hebben dinsdag de ambassade van Senegal in Rabat bestormd. De actie werd opgezet uit protest tegen het gedrag van de Marokkaanse politie.
De illegale migranten hebben de ambassade meer dan een uur bezet, alvorens door de politie te worden verspreid. Een Senegalese diplomaat die anoniem wil blijven, vertelde ons dat de politie erbij was geroepen door de ambassadeur zelf.
Gewelddadige incidenten volgden op de tussenkomst van de politie. Een agent raakte gewond en twee Senegalese migranten werden gearresteerd. De rest wist te ontsnappen via de daken van omliggende huizen.
Volgens onze bron willen de demonstranten een verblijfsvergunning krijgen om zich legaal in Marokko te kunnen vestigen.
Bijna 30.000 sub-Sahara Afrikanen wonen illegaal in Marokko. Velen van hen verstoppen zich in de bossen in het noorden van het land. De rest leeft in kleine gemeenschappen in de grote steden, waar ze overleven dankzij kleine jobs en bedelen.
Een meerderheid sub-Sahara migranten, die naar Marokko komen in de hoop naar Europa te vertrekken, blijven jarenlang in Marokko vastzitten.
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf