28 februari 2024 - 16:00 - Cultuur
Zondagavond werd het concert van de Algerijnse zangeres Cheba Chinou in Marrakech op het laatste moment verboden. De autoriteiten grepen in vanwege haar "vijandige posities" tegenover Marokko.
De veiligheidstroepen en lokale autoriteiten arriveerden bij het café waar Cheba Chinou zou optreden en verhinderden de show. Volgens bronnen van Kech24 had de locatie geen vergunning voor het organiseren van een concert.
Lees ook: Algerijnse zanger Cheb Adjel niet welkom in Marokko
De ware reden voor de annulering ligt echter bij Chinou’s herhaaldelijke kritiek op Marokko. Marokkaanse internetgebruikers riepen massaal op tot een verbod op haar concert en eisten dat de autoriteiten zouden ingrijpen.
Lees ook: Oproep tot boycot van Algerijnse artiesten groeit in Marokko
Vorig jaar werden al twee Algerijnse zangers geweigerd in Marokko. In februari werd Cheb Adjel’s concert geannuleerd vanwege zijn steun aan de Polisario-beweging. In september trof hetzelfde lot Warda aka Charlomanti, vanwege haar uitspraken die "de Marokkaanse waarden, nationale symbolen en de integriteit van het land" schaden.
Walid Regragui onthult voorwaarde voor terugkeer Ziyech
Marokko in gesprek met EU over bankgegevens diaspora
Hakim Ziyech investeert in Marrakech
Palestijnse premier bedankt Marokko, Hamas zwijgt
"Ik ben een geheim agent!" Marokkaan probeert politie te slim af te zijn
Jane Benzaquen, "geheime dochter" van Hassan II, voor de rechter
"Snake", explosieve duo van Nora Fatehi en Jason Derulo
’Feis Forever’ eert Rotterdamse rapper Feis
Marokkaanse zanger Hajib stopt ermee (video)
Nora Gharib tijdelijk lid van K3
Adil El Arbi en Bilall Fallah in Molenbeek bedreigd door maffia
Said Taghmaoui filmt inferno en verliest huis bij branden Los Angeles
Saad Lamjarred lanceert eigen modemerk
Hiba Abouk vindt nieuwe liefde na Achraf Hakimi