22 augustus 2022 - 18:20 - Marokkanen in het buitenland
In een nota aan de leiders van het Nationaal Volksleger (ANP) waarschuwt het Algerijnse ministerie van Defensie alle eenheden van de veiligheidstroepen die betrokken zijn bij drugsbestrijding om elke poging tot smokkel van drugs uit Marokko naar Algerije te verijdelen.
Het ministerie van Defensie roept de betrokken politie-eenheden op hun razzia’s in de meest verdachte gebieden op te voeren. Het ministerie geeft aan dat Algerije al vijf jaar het doelwit is van internationale netwerken, aldus het dagblad Echorouk. De oosterburen beschuldigen Marokko ervan een leidende rol te spelen in deze netwerken, die jongeren van drugs en verdovende middelen voorzien.
Lees ook: Bekende drugscrimineel "De Algerijn" uit Antwerpen in Marokko opgepakt
Kolonel Mohamed Réda Kebaili gaf aan welke hoeveelheden drugs de laatste jaren in beslag zijn genomen. Hij meldt dat in vorig jaar 600 ton kif uit Marokko in beslag is genomen. Teams van de nationale gendarmerie arresteerden 4885 mensen. In totaal werden ook 2.364.342 hallucinogene tabletten en 592 ton kif onderschept.
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora
Dit mogen Marokkanen in het buitenland belastingvrij meenemen naar Marokko
Marokko start zomeroperatie voor miljoenen terugkerende landgenoten
Marokkaanse diaspora: auto invoeren in Marokko, wat je absoluut moet weten
Marhaba 2025: belangrijk bericht voor Marokkaanse diaspora
Klachten Marokkaanse diaspora eindelijk gehoord?
Marokko-reizigers opgelet! Spanje onthult ’kritieke periodes’