19 juli 2021 - 17:00 - Wereld
De diplomatieke crisis tussen Algerije en Marokko heeft een nieuwe wending genomen. De oosterbuur heeft net haar ambassadeur uit het koninkrijk teruggeroepen voor overleg.
De betrekkingen tussen Algerije en Marokko zijn opnieuw verslechterd nadat de permanent vertegenwoordiger van Marokko bij de Verenigde Naties, Omar Hilale, zijn steun heeft uitgesproken aan het "dappere Kabylische volk". Ramtane Lamamra, die "zich opwerpt als vurig verdediger van het recht op zelfbeschikking, ontzegt datzelfde recht aan het Kabylische volk, één van de oudste volkeren van Afrika, dat het langst onder buitenlandse bezetting staat", aldus de Marokkaanse diplomaat. Hij reageerde hiermee op de aantijgingen van het hoofd van de Algerijnse diplomatie over de kwestie van de Marokkaanse Sahara, tijdens het algemeen debat van de ministeriële bijeenkomst van de Beweging van Niet-Gebonden Landen (NAM) die op 13 en 14 juli per videoconferentie werd gehouden.
Lees ook: Algerije reageert op Marokkaanse tussenkomst met nauwelijks verhulde oorlogsdreiging
De reactie van het Algerijnse ministerie van Buitenlandse Zaken liet niet lang op zich wachten. In een verklaring veroordeelde Algerije "deze ernstige ontsporing van de Marokkaanse diplomatieke vertegenwoordiging in New York". Algerije veroordeelt de dubieuze diplomatieke handeling met klem en zegt dat ze ook gevaarlijk is voor het Koninkrijk Marokko en zijn internationaal erkende grenzen". Algerije eist een verklaring van het officiële standpunt van Rabat.
"Bij gebrek aan een positieve en passende reactie van Marokkaanse zijde is vandaag (zondag 18 juli) besloten de Algerijnse ambassadeur in Rabat met onmiddellijke ingang terug te roepen voor overleg. Zonder andere mogelijke maatregelen uit te sluiten, afhankelijk van de ontwikkeling van deze zaak", aldus het Algerijnse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring.
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning