Algerije in paniek door plannen voor Amerikaanse legerbasis in Marokkaanse Sahara
In Algerije wordt er paniekerig gereageerd op de aankondiging van de vermoedelijke toekomstige installatie van een Amerikaanse legerbasis in de Marokkaanse Sahara.
14 januari 2021 - 12:00 - Marokko
De in Qatar gevestigde televisiezender Al Jazeera gebruikt voor het eerst de term "Marokkaanse Sahara" in plaats van Westelijke Sahara bij het verstrekken van informatie.
Al Jazeera nam het pro-Marokkaans taalgebruik op in een verslag over het bezoek aan Dakhla van adjunct-staatssecretaris David Schenker van de VS voor het Nabije Oosten en Noord-Afrika. De zender gebruikte ’Marokkaanse Sahara’ in plaats van ’Westelijke Sahara’. "Een persconferentie van de Marokkaanse minister Nasser Bourita van Buitenlandse Zaken, ter gelegenheid van de opening van een Amerikaanse vertegenwoordiging in de stad Dakhla, in de Marokkaanse Sahara", werd er in het verslag gezegd.
Het is voor het eerst dat Al Jazeera, die altijd een zekere neutraliteit vertoonde met betrekking tot het conflict, de term ’Marokkaanse Sahara’ gebruikt. Deze wijziging in de redactionele lijn kan worden gezien als een nieuwe prestatie van de Marokkaanse diplomatie, aangezien dit één maand komt na de ondertekening van het decreet waarin Amerika de soevereiniteit erkent van Marokko over de Sahara.
De verandering kan ook worden verklaard door de steun van Qatar voor de territoriale integriteit van Marokko. De twee landen hebben sterke diplomatieke banden en toonden herhaaldelijk hun bereidheid om elkaar te blijven steunen bij strategische kwesties.
Lees meer
In Algerije wordt er paniekerig gereageerd op de aankondiging van de vermoedelijke toekomstige installatie van een Amerikaanse legerbasis in de Marokkaanse Sahara.
Een uitzonderlijke dag voor Marokko en zijn Sahara. De Verenigde Staten hebben officieel de soevereiniteit van Marokko over de Marokkaanse Sahara erkend.
Donderdag is het debat in het Duitse parlement, de Bondsdag, over de Marokkaanse Sahara, dat was aangevraagd door de Groenen, van de agenda geschrapt.
De eigenaren van het bedrijf Atlas Sahara, de familie Derham, gaan een stuk grond weggeven zodat er een Amerikaans consulaat gebouwd kan worden in Dakhla.
Volgens Algerijnse media wordt er in de politiek verhit gereageerd op de uitspraken van de Marokkaanse minister van Buitenlandse Zaken over de aandacht van het buurland voor de...