29 juni 2025 - 14:40 - Wereld
Een hartverscheurende gebeurtenis in Rotterdam bracht Samih tot een bijzonder gebaar van dankbaarheid. Toen zijn vader plotseling buiten bewustzijn raakte door een hartaanval, stond Samih er alleen voor. De snelle en menselijke reactie van de gealarmeerde politie maakte echter diepe indruk op hem.
De bewuste avond, 14 mei, was gevuld met paniek. Samih belde 112 en startte zelf de reanimatie. Toen zijn krachten hem begaven, namen de agenten het over. Samih kreeg een ’black-out’, maar de kalme en professionele houding van de agenten hielp hem om helder te blijven communiceren met het ambulancepersoneel. De agenten bleven bij hem totdat zijn zusje arriveerde, wat Samih als "enorm waardevol" ervoer.
Lees ook: Politieagent door collega doodgeschoten tijdens antidrugsactie in Marokko
De menselijke benadering van de agenten overtrof Samih’s verwachtingen. Hij had nooit gedacht dat er zo’n meelevend en sociaal aspect aan politiewerk zat. Zelfs de wijkagent nam contact op en gaf haar telefoonnummer, wat een blijvende indruk achterliet. Het overlijden van zijn vader, die in Marokko werd begraven, zette Samih ertoe aan iets terug te doen. Om de agenten te bedanken vroeg hij via de Stichting Waardering Erkenning Politie (WEP) het Blauwe Hart aan, een symbool van erkenning en waardering.
Lees ook: Gerechtigheid voor Nahel: agent die 1,6 miljoen euro kreeg vervolgd voor moord
Lies Fris, projectleider van WEP, legt uit dat het Blauwe Hart een speldje is, een "blauw hartje met een gouden rand," dat burgers en agenten aan elkaar kunnen geven. De stichting, opgericht twaalf jaar geleden, bevordert waardering voor de politie. De overhandiging van het speldje is altijd een verrassing en werkt volgens Fris "helend voor iedereen" – agenten krijgen de kans om stil te staan bij hun werk en burgers kunnen hun dankbaarheid uiten. Voor Samih heeft dit gebaar zelfs geholpen in zijn rouwproces: "Die avond stond mijn wereld stil. Door hen te bedanken, kan ik die avond beter verwerken."
Parkeren in Akchour: onverwachte kosten
Revolut komt Marokkaanse banksector ontwrichten
Verstopt pareltje: Boujibar park in Al Hoceima
Zeldzaam fenomeen op strand Chefchaouen
Prijzen dalen in Marokko, maar niet overal
Marokko maakt einde aan monopolie Spaanse groep
VS trekt visa Marokkaanse studenten in
Royal Air Maroc helpt gestrand gezin van negen in Canada
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout