Marokkaanse migranten met kayak naar Spanje
Drie jonge Marokkanen hebben eerder deze week geprobeerd om met een kayak de Middellandse zee over te steken om naar Spanje te emigreren.
- Marokko
Een filmpje van een man in Marokko op een fiets met een uniform van een Spaanse Guardia civil zorgt al enkele dagen voor consternatie in Spanje. In Marokko wordt er vooral om gelachen.
El Faro de Ceuta schrijft over het filmpje: "Kleding, voorwerpen en zelfs uniformen van de veiligheidstroepen eindigen aan de andere kant van de grens, waardoor er pittoreske beelden of video’s als deze ontstaan, waarin een Marokkaan op een fiets rijdt en een uniform van de Guardia civil draagt.".
De video ging snel viraal en zorgde voor veel geamuseerde maar soms ook racistische reacties op sociale media. Zo schreef een internetgebruiker bijvoorbeeld: "Het is niet nodig om meer geld aan de grens en in de haven uit te geven, want de nieuwe eenheid ’Marokkaanse Guardia Civil’ opereert vanuit Marokko om diegenen te identificeren die de grens willen oversteken!!!".
Volgens het blad is het niet de eerste keer dat zoiets zich voordoet. In het verleden werden al mensen in Marokko gezien met uniformen van het Spaans leger.
Lees meer
Drie jonge Marokkanen hebben eerder deze week geprobeerd om met een kayak de Middellandse zee over te steken om naar Spanje te emigreren.
Een agent van de Spaanse Guardia civil is ernstig gewond geraakt toen een Tunesische migrant de grensovergang van Melilla probeerde te forceren.
Het Marokkaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Spaanse ambassadeur in Rabat ontboden nadat er beelden werden vrijgegeven van leden van de Guardia Civil die...
Een Marokkaanse vrouw heeft meerdere klachten ingediend tegen een agent van de Spaanse Guardia civil. Ze beschuldigt hem van agressiviteit bij de grensovergang naar Sebta.
De grensovergang naar Sebta werd woensdagochtend door de Guardia civil gesloten na een melding van de Marokkaanse autoriteiten over een mogelijke aanval van 150 migranten.