22 november 2024 - 07:00 - Sport
Marokko maakt zich op voor de Afrika Cup, die van 21 december 2025 tot 18 januari 2026 in het koninkrijk wordt gehouden. Maar liefst zes Arabische landen hebben zich geplaatst voor dit prestigieuze Afrikaanse voetbalevenement: Marokko, Egypte, Algerije, Soedan, de Comoren en Tunesië.
Marokko was als gastland automatisch gekwalificeerd, maar heeft de kwalificatiewedstrijden niettemin serieus genomen. De Atlas Leeuwen domineerden de voorrondes met zes overwinningen in evenveel wedstrijden. Met 18 punten en een indrukwekkende score van 26 doelpunten voor en slechts twee tegen, sturen ze een duidelijke boodschap naar de concurrentie. Gabon (4-1 en 5-1), de Centraal-Afrikaanse Republiek (5-0 en 4-0) en Lesotho (1-0 en 7-0) ondervonden de kracht van de Marokkaanse ploeg.
Lees ook: FIFA-ranglijst: teleurstelling voor Marokkanen
Ook de Comoren en Tunesië hebben zich geplaatst. De Comoren eindigden als eerste in groep A met 12 punten, terwijl de Tunesiërs, ondanks een nederlaag tegen Gambia (1-0), zich herpakten en de tweede plaats in hun groep veroverden met 10 punten.
Egypte, de solide leider in groep C (14 punten), en Algerije, de onbetwiste koploper in groep E (16 punten), zijn er ook bij. Soedan completeert het deelnemersveld door zich ternauwernood te kwalificeren met een tweede plaats in groep F (8 punten). Libië en Mauritanië daarentegen, wisten zich niet te plaatsen.
Lees ook: Marokko walst over Gabon heen in doelpuntenfestijn
In totaal zullen 24 landen strijden om de felbegeerde titel: Marokko, Comoren, Tunesië, Gabon, Egypte, Botswana, Nigeria, Benin, Algerije, Equatoriaal-Guinea, Angola, Soedan, Zambia, Ivoorkust, Congo-Kinshasa, Tanzania, Mali, Mozambique, Kameroen, Zimbabwe, Zuid-Afrika, Oeganda, Senegal en Burkina Faso. Moge de beste winnen!
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Afrika Cup finale Marokko-Tanzania vandaag: om hoe laat en op welke zenders?
Jonge speler centraal in strijd tussen Marokko en Spanje
Atlas Leeuwinnen: Marokko verzekert zich van dubbele droomkwalificatie
Walid Regragui deelt mooie momenten