21 november 2024 - 12:10 - Sport
Marokko zal naar verwachting één plaats dalen op de FIFA-ranglijst die op 28 november wordt gepubliceerd. Volgens de voorspellingen van de website Football Ranking zakken de Atlas Leeuwen naar de 14e plaats op de wereldranglijst. Ze behouden echter wel hun positie als beste Afrikaanse en Arabische land.
De daling is te wijten aan de opmars van Uruguay, dat goede resultaten heeft behaald in de kwalificatiewedstrijden voor het WK 2026. De Uruguayanen versloegen Colombia (3-2) en speelden gelijk tegen Brazilië (1-1), twee landen die hoog genoteerd staan op de wereldranglijst.
Lees ook: Atlas Leeuwen stap dichter bij wereldtop
Ondanks twee overwinningen deze maand, tegen Gabon (5-1) en Lesotho (7-0) in de kwalificatie voor de Afrika Cup 2025, komt het puntentotaal van Marokko uit op 1688,17. Dat is een winst van 6,60 punten, maar niet genoeg om de 13e positie te behouden.
Elders in Afrika zakt Tunesië zes plaatsen (53e), stijgt Egypte drie plaatsen (33e), daalt Nigeria tien plaatsen, verliest Ivoorkust vijf plaatsen, klimt Zuid-Afrika drie plaatsen en Senegal twee.
Lees ook: Marokko walst over Gabon heen in doelpuntenfestijn
Bovenaan de ranglijst houdt Argentinië, ondanks puntverlies, stevig vast aan de eerste plaats. Portugal en Nederland winnen elk een plaats en klimmen naar de 6e en 7e plaats. België zakt twee plaatsen, terwijl Duitsland een plaats stijgt.
Britse actrice openhartig over "vreselijk" huwelijk in Marokko
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Hamza Igamane weigert te spelen, club woedend
Ticketprijzen Marokko-Niger: 100 tot 20.000 dirham!
Halve finale Marokko-Senegal: om hoe laat en op welke zenders
Hakim Ziyech verlaagt salariseisen
Zege op Tanzania levert Marokkaans elftal flinke premie op
Fenerbahçe vindt koper voor Sofyan Amrabat
Van clubloos tot miljoenentransfer: Marokkaanse voetballers op de markt