29 november 2022 , 16:00 - Laila Amraoui - Sport
De 22-jarige Zakaria Aboukhlal is euforisch. De Marokkaans-Nederlandse speler schoot Marokko zondag naar een sensationele zege op het WK in Qatar, door de 2-0 tegen België te scoren. Op sociale media kreeg hij er na de prachtige overwinning van de Atlas Leeuwen ruim 150.000 nieuwe volgers bij. Hij wordt nu door ruim 850.000 fans gevolgd.
Zakaria Aboukhlal is het jaar 2000 in het Nederlandse Rotterdam geboren. Zijn voetballoopbaan bracht hem via GVV Raptim, een amateursteam opgericht door zijn vader, naar de opleidingscentra van Willem II en PSV Eindhoven. Bij die laatste club maakte hij in 2018-2019 voor het eerst zijn opwachting in het betaald voetbal. Nederland selecteerde hem voor de jeugdteams, van U16 tot U20 niveau (35 wedstrijden, 12 doelpunten). Deze zomer vertrok Aboukhlal naar het Zuid-Franse Toulouse.
Lees ook: Marokko-België: Hakim Ziyech ’Man van de wedstrijd’
"Dit is een droom die uitkomt. Ik kan het niet bevatten", zei Aboukhlal na zijn doelpunt voor Marokko op het WK. Zijn vader en broer trokken ook naar Qatar voor het WK. Zij reageren voorzichtiger: "Daarmee wachten wij graag nog even tot donderdag na de wedstrijd tegen Canada. Hopelijk heeft Marokko zich dan geplaatst bij de beste zestien van de wereld", zeggen ze in het AD.
Lees ook: Marokko verslaat België op WK-Qatar
De Gorcumer werd tot zijn grote vreugde negen dagen voor de start van het WK opgenomen in de definitieve selectie van de Marokkaanse bondscoach Walid Regragui. En ook in zijn stad zijn ze trots. Tijdens de WK-wedstrijden wordt hij op de voet gevolgd. "Zondag was het echt volle bak. Marokko speelde en Zakaria viel in. De mensen werden hier gek", zegt Mohamed Boukrouche, initiatiefnemer van Centraal Punt.
Moulay Hicham deelt zeldzaam beeld van jonge Koning Mohammed VI op voetbalveld
Cash blijft koning in Marokko
Strijd om stem miljoenen Marokkanen in het buitenland
Akkoord bereikt: Marokkanen worden beter betaald
Marokko wordt sleutelspeler voor de NAVO
Qatar bedankt Marokkaanse politie voor hulp
Bericht van Ziyech aan supporters gaat viraal op internet
Walid Regragui reageert op eerste Afrika Cup-overwinning
XXL-cheque voor Marokkaans talent Ayyoub Bouaddi
Marokko opent Afrika Cup met zege en wereldgoal van El Kaabi
Abderrazak Hamdallah als reddende engel in Safi
Marokko’s geheim wapen om Europees voetbaltalent
Jordaanse speler excuseert zich bij Tarik Sektioui
Abderrazak Hamdallah zegt Marokko vaarwel