17 oktober 2019 - 09:00 - Marokko
Hajar Raissouni, Marokkaanse journaliste die tot een gevangenisstraf was veroordeeld omdat ze een illegale abortus onderging, heeft woensdag gratie gekregen van Koning Mohammed VI.
Het koningshuis bericht in een verklaring dat Mohammed VI ook zijn gratie heeft verleend aan de verloofde van de jonge journaliste en aan het medisch team dat de abortus zou hebben verricht.
Koning Mohammed VI besloot gratie aan Raissouni te verlenen als gevolg van de honderden oproepen tot haar vrijlating in Marokko, maar ook in het buitenland.
Volgens het koningshuis wil Mohammed VI "de toekomst preserveren van de twee verloofden, die van plan waren om een gezin te stichten in overeenstemming met de religieuze voorschriften en de wet, ondanks de fout die ze hebben gemaakt en die heeft geleid tot deze rechtszaak".
Marokko verovert Washington met pastilla
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Tunnel tussen Marokko en Spanje concreter
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Tunnel tussen Marokko en Spanje concreter
Aardbeving schudt Noord-Marokko en Spanje wakker
Marokkaanse megasnelweg voor 75% klaar
Update over zwaar ongeval Fidji Ruiz en rapper Anas in Marrakech
Dubai levert oom doodgeschoten Firdaous (11) uit aan België