3 april 2016 - 18:42 - Wereld
De Marokkaanse werknemers op Belgische luchthavens "hielden de boel recht" na de aanslagen van 22 maart in Brussel. Dat zegt Aviapartner-CEO Laurent Levaux als antwoord op een haatbrief van politievakbondsmilitanten.
In een open brief klagen militanten van de luchthavenpolitie over het groot aantal allochtone werknemers van afhandelaars zoals Aviapartner en Swisspor op luchthavens. Dat meldt De Tijd.
"Veel werknemers op de luchthaven zijn gekend voor één of meerdere (zware) criminele feiten. Code rood is vooral het gerechtelijk verleden van personeel van de trieer- en bagagezalen (...). Dit is een gevolg van een ‘progressief’ activeringsbeleid, met positieve discriminatie voor bepaalde minderheden. Het feit dat deze individuen anno 2016 kunnen en mogen blijven werken op extreem veiligheidsgevoelige plaatsen is hallucinant. De kat is bij de melk gezet", leest men in de brief.
Levaux reageerde woedend op de brief afkomstig van "racisten" binnen de politievakbonden.
"Het klopt dat ruim twee derden van ons bagagepersoneel van allochtone origine is, meestal Marokkaanse. Maar dat zijn ernstige, hardwerkende mensen, die hun best doen zich te integreren. Het is te danken aan hun vrijwillige inzet op de luchthavens van Luik en Oostende dat de meeste Belgische passagiers op hun (vakantie) bestemming zijn geraakt en dat de impact van de sluiting van Zaventem op de paasexodus minimaal was. (...) Onze allochtone bagagisten hebben de ‘Belgische’ passagiers uit de nood geholpen. Het zijn hardwerkende mensen, geen criminelen."
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
McDonald’s verrast met Marokkaanse Hawaï
Drugs uit Marokko en Colombia nu via Spaanse rivier
Bengalese topfunctionaris reist met munitie naar Marokko
Borgerhoutse burgemeester zoekt rust in Tanger
Verhoogde Spaanse surveillance bij enclaves, Marokko in het vizier
Antwerpse moskee krijgt dreigbrief en kogel
Trauma na vlucht: passagier Manchester-Agadir vertelt