30 januari 2017 - 12:18 - Marokko
Bij een terroristische aanslag op de moskee van Sainte-Foy in Quebec zijn zondagavond zes mensen omgekomen. Acht mensen raakten gewond.
Volgens lokale media weigert de polite over de aanslag te communiceren. « Er wordt gesproken over meerdere slachtoffers. Ik wil geen aantal geven omdat de reddingsoperatie nog bezig is. Er zijn doden. », verklaarde de woordvoerder van de politie van Quebec gisterenavond.
Een persoon die zich in de moskee bevond op het moment van de aanval zou hebben gezien hoe één van de daders tot driemaal zijn wapen herlaadde. 39 mensen bleven ongedeerd.
De aanslag vond plaats om 19u55 lokale tijd. Enkele minuten later werd een grote politieactie gestart. Tientallen politiewagens en de Emergency Response Team snelden naar de moskee.
Twee verdachten zouden door de politie zijn gearresteerd, waaronder een 27-jarige gewapende man. De politie denkt dat er nog een derde aanslagpleger is.
Lees meer
Een Marokkaanse man werd kort aangehouden voor de aanslag op een moskee in Quebec. Bij de aanval kwamen zes mensen om het leven.
Bij de aanslag op de moskee van Sainte-Foy in Quebec zondagavond zijn drie Marokkanen gewond geraakt.
In het Canadese Montreal hebben duizenden mensen de begrafenis bijgewoond van drie van de zes slachtoffers van de terroristische aanslag op een moskee afgelopen weekend.
Het stoffelijk overschot van Azzedine Soufiane werd zaterdagavond van Quebec naar Marokko gerepatrieerd. Dat meldt het consulaat van Marokko in Montreal.
Azzeddine Soufiane is één van de slachtoffers van de aanslag op een moskee in Sainte-Foy in Quebec zondagavond. Bij de aanval vielen zes doden en acht gewonden.
Bij een aanslag op een moskee in Londen is zondagavond een man omgekomen en raakten acht mensen gewond. De Britse autoriteiten hebben het over een terroristische misdaad.
In een video op haar Facebookpagina vertelt een jonge Marokkaanse over de terroristische aanslag in de nachtclub Reina in Istanbul op Nieuwjaarsavond. Zijzelf bevond zich in de...
Een terroristische aanslag werd waarschijnlijk op het nippertje vermeden in Marokko. Zeven verdachten werden vrijdagochtend gearresteerd.
De stoffelijke overschotten van de twee Marokkaanse vrouwen die bij de aanslag op een nachtclub in Istanbul zijn omgekomen, zijn naar Marokko gerepatrieerd.
Moslims in de wereld zijn steeds banger voor islamofobe en racistische aanvallen. In Nederland hebben meerdere moskeeën na de aanslag op een moskee in Quebec, besloten hun...