Leden terreurcel El Jadida in de gevangenis
De zeven leden van de terreurcel die een tiental dagen geleden in El Jadida was ontmanteld werden op bevel van de rechter gevangen genomen.
28 januari 2017 - 12:33 - Marokko
Een terroristische aanslag werd waarschijnlijk op het nippertje vermeden in Marokko. Zeven verdachten werden vrijdagochtend gearresteerd.
Volgens het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse zaken vond de antiterreur operatie plaats in Salé, El Gara (regio Casablanca), El Jadida, Boulaouane en Douar Maatallah (regio Taza).
De terreurverdachten zouden op het punt zijn geweest om aanslagen te plegen. Bij de leider van de cel werden machinegeweren, revolvers, munitie, messen, communicatie apparatuur, legeruniformen, chemicaliën en vloeistoffen gebruikt bij de vervaardiging van explosieven en jassen uitgerust met bomriemen gevonden.
De zeven verdachten werden in voorlopige hechtenis genomen tot het einde van het onderzoek.
Lees meer
De zeven leden van de terreurcel die een tiental dagen geleden in El Jadida was ontmanteld werden op bevel van de rechter gevangen genomen.
De terreurcel die vrijdagochtend in Marokko werd ontmanteld plande meerdere aanslagen op ambassades en toeristische locaties.
De Marokkaanse politie heeft vrijdagochtend zeven mensen gearresteerd die terroristische aanslagen in het land voorbereidden. Wapens en producten om explosieven te maken werden...
Agenten van de BCIJ hebben in Fez en Moulay Yaacoub een terroristische cel ontmanteld en zeven verdachten gearresteerd.
Agenten van de BCIJ hebben donderdagochtend twee verdachten gearresteerd voor hun vermeende banden met de terroristische organisatie Daesh.