Zoeken

19 personen in busje: Marokkaan zwaar gestraft in Frankrijk

7 februari 2026 - 16:00 - Marokko

De correctionele rechtbank van Nice heeft deze week een opvallende uitspraak gedaan in een zaak rond mensensmokkel op de Franse snelwegen. Een 28-jarige chauffeur verscheen voor de rechter nadat hij eind vorig jaar was onderschept tijdens een transport dat door de autoriteiten als mensonwaardig werd bestempeld. De uitspraak volgt op een politiecontrole waarbij bleek dat een voertuig op de route richting de Spaanse grens aanzienlijk meer passagiers vervoerde dan wettelijk toegestaan.

De veroordeelde, Mohamed Sbai F., een Spanjaard van Marokkaanse afkomst, kreeg een gevangenisstraf van 4 jaar opgelegd. Naast de celstraf legde de rechter een boete van 5000 euro op en werd een verbod uitgevaardigd dat hem de toegang tot het Franse grondgebied ontzegt. De rechtbank koos hiermee voor een zwaardere sanctie dan de eis van de officier van justitie, die aanvankelijk nog ruimte liet voor een gedeeltelijk voorwaardelijke straf.

Lees ook: Geheime codes onthullen mensensmokkel in Nador, militairen opgepakt

De feiten dateren van 1 december 2025, toen de gendarmerie bij de tolpoort van La Turbie op de A8 een personenbusje aan de kant zette. In het voertuig, een Volkswagen Caravelle die gebouwd is voor maximaal negen personen, troffen de agenten 19 mensen aan. Naast de chauffeur zaten 18 Marokkaanse migranten in de krappe ruimte. Het interieur van de bus was in slechte staat; de ruiten waren afgeplakt en in het compartiment werden flessen met urine aangetroffen. De reis was voor een deel van de inzittenden begonnen op Sicilië.

Lees ook: Gendarmerie Marokko ’verkocht’ aan smokkelbende

Tijdens de rechtszitting benadrukte procureur Damien Martinelli dat de verdachte onderdeel leek uit te maken van een gestructureerd netwerk. De verdediging probeerde nog te wijzen op onvolkomenheden in het opsporingsonderzoek, waaronder de wijze waarop de identiteit van de passagiers was vastgesteld, maar dit mocht niet baten. De rechtbank beval de onmiddellijke opsluiting van de chauffeur. De advocaten van de man hebben inmiddels laten weten dat zij overwegen om tegen het vonnis in beroep te gaan.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team