Zoeken

Zelfverbrandingen vanwege schaap in Marrakech en Oujda

29 oktober 2012 - 21:46 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Een 28-jarige Marokkaan heeft zichzelf donderdag in Marrakech in brand gestoken, omdat hij de middelen niet had om een schaap te kopen voor zijn familie. Hij bezweek vrijdag, dag van Aid al-Adha, aan zijn verwondingen.

De jonge vader die zijn salaris niet kreeg om een schaap te kopen, heeft zichzelf in brand gestoken buiten de fabriek waar hij werkte, in de industriële wijk van Marrakech.

In Oujda liep een andere man derdegraads brandwonden op bij een poging tot zelfverbranding. Ook hij kon zich geen schaap veroorloven voor Eid El Kebir.

Vorig jaar had een gepensioneerde soldaat ook al zelfmoord gepleegd in Taza, omdat hij geen schaap kon kopen voor het Offerfeest.

Dergelijke wanhoopsdaden komen steeds vaker voor in Marokko, waar het Offerfeest meer een sociale verplichting dan een religieus ritueel is geworden.

Lees meer

Zelfverbranding drugsverslaafde in Agadir

Een 26-jarige man heeft zichzelf vrijdag in brand gestoken buiten het politiekantoor in Agadir. Volgens politiebronnen had hij problemen met drugs en zijn familie.

Moeder doodt kind voor schaap

Een moeder doodde haar zoon afgelopen donderdag, omdat hij het schaap voor het Offerfeest had verloren op de wekelijkse markt van Sidi Kacem, Marokko.

Man vermoordt broer om schaap in Marokko

Een dertiger heeft dinsdagochtend in het Marokkaanse Jerrada zijn broer vermoord na een ruzie over het schaap voor het Offerfeest.

Marokko versterkt grenscontrole met Algerije

Marokko heeft de veiligheid versterkt langs de grens met Algerije in de provincie Jerada, na de recente ontdekking van een schapensmokkel vanuit Marokko, voor Eid Al Adha.

Aftellen naar Offerfeest begonnen in Marokko

Eid al-Adha of het Offerfeest staat weer voor de deur. In Marokko en elders bereidt men zich voor op het belangrijkste feest in de Islam, dat dit jaar wordt gevierd op 25 of 26...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team