Zoeken

Zege op Tanzania levert Marokkaans elftal flinke premie op

25 augustus 2025 - 12:10 - Sport

©

Het Marokkaans elftal heeft zich geplaatst voor de halve finales van het African Nations Championship (CHAN 2024). Deze prestatie heeft het team al verzekerd van een aanzienlijke premie van de Afrikaanse voetbalbond (CAF). De kwalificatie kwam na een overwinning op Tanzania.

De Marokkanen wisten zich vrijdag in Dar Es Salaam te plaatsen voor de halve finale door Tanzania met 1-0 te verslaan. Door deze overwinning is het team van coach Tarik Sektioui verzekerd van een bedrag van iets meer dan een half miljoen dollar. De Marokkaanse selectie speelt dinsdag de halve finale tegen Senegal.

Lees ook: Droom van derde titel leeft: Marokko klopt Tanzania met 1-0

Volgens de CAF ontvangt de uiteindelijke winnaar van het toernooi 3,5 miljoen dollar, wat omgerekend ongeveer 31,8 miljoen dirham is. De verliezend finalist ontvangt 1,2 miljoen dollar. De nummers drie en vier van het toernooi strijken respectievelijk 700.000 en 600.000 dollar op. Zelfs teams die de groepsfase niet overleven, krijgen een vergoeding: 300.000 dollar voor de derde plaats en 200.000 dollar voor deelname aan de competitie.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team