Zoeken

"Ze controleren alles": Abdoulaye Fall haalt hard uit naar Marokko en CAF

26 januari 2026 , 12:00 - Fouad Badel - Sport

Abdoulaye Fall, de voorzitter van de Senegalese voetbalbond, heeft zich na de recente winst van zijn land op de Afrika Cup 2025, kritisch uitgelaten over de organisatorische gang van zaken binnen de Afrikaanse voetbalbond (CAF). Tijdens een ceremonie in Bambey uitte hij zijn ongenoegen over de invloed die gastland Marokko zou hebben op de continentale voetbalinstanties. Volgens de sportbestuurder is Senegal het enige land dat openlijk vraagtekens plaatst bij de huidige machtsverhoudingen binnen de organisatie.

De kritiek van Fall richtte zich op diverse logistieke problemen die zich in de aanloop naar de finale in Rabat zouden hebben voorgedaan. Zo klaagde de Senegalese delegatie over de hotelkeuze in de binnenstad, waar sprake zou zijn geweest van aanzienlijke geluidsoverlast, en het gebrek aan politiebegeleiding bij aankomst. Fall onthulde bovendien dat hij bewust had afgezien van de aangeboden faciliteiten in het Mohammed VI-centrum, uit vrees dat tactische informatie en trainingsgeheimen bij de tegenstander terecht zouden komen.

Lees ook: : Finale Marokko-Senegal: Ismail Jakobs beschuldigt Marokko van vergiftiging

Naast de logistieke bezwaren uitte de bondsvoorzitter ook zijn onvrede over het gebrek aan transparantie rondom de arbitrage. De identiteit van de scheidsrechters werd pas de avond voor de wedstrijd, rond 22:00 uur, bekendgemaakt. Fall stelt dat dit tijdstip het onmogelijk maakte om eventuele bezwaren in te dienen volgens de geldende reglementen. Ondanks zijn persoonlijke verstandhouding met de Marokkaanse bondsvoorzitter Fouzi Lekjaa, benadrukte Fall dat de sportieve onafhankelijkheid van Senegal voor hem de hoogste prioriteit heeft.

Lees ook: : Nora Fatehi snoeihard voor Senegal na chaos in finale

Uiteindelijk was er directe bemiddeling van Lekjaa nodig om de gemoederen op de wedstrijddag te sussen. Op zijn aanwijzen werd de beveiliging rondom het hotel van de Senegalese selectie in de laatste uren voor de aftrap aanzienlijk versterkt.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team