Marokko: autoriteiten ontkennen overlijden tiener in Jerada
De berichten over het overlijden van een 16-jarige jongen die woensdagavond in Jerada door een politieauto zou zijn aangereden, zijn vals volgens de plaatselijke autoriteiten.
25 december 2017 - 13:56 - Marokko
In Jerada heerst woede sinds het overlijden van twee mannen in een kolenmijn afgelopen vrijdag rond 7 uur in de ochtend.
Drie mijnwerkers probeerden vrijdag een tunnel te graven tussen twee putten om in de mijn af te dalen. Ze werden echter verrast door een harde watervloed. Een mijnwerker kon worden gered nadat hij zich vastklampte aan een lier waarmee steenkool naar de oppervlakte wordt gebracht.
Said Almanajmi, plaatselijke activist die aanwezig was op het moment van het ongeval, vertelde aan TelQuel dat de reddingsoperatie heel moeilijk was verlopen. De putten om in de mijn af te dalen zijn 70 meter diep. Ruim 36 uren waren nodig om de lichamen van de slachtoffers, twee broers van 20 en 30 jaar, uit de mijn te halen.
Meerdere protestacties werden sinds het ongeval georganiseerd. De familie van de slachtoffers weigert hen te begraven om hun onvrede te uiten.
Lees meer
De berichten over het overlijden van een 16-jarige jongen die woensdagavond in Jerada door een politieauto zou zijn aangereden, zijn vals volgens de plaatselijke autoriteiten.
Twee mannen van 33 en 42 jaar zijn zondag omgekomen bij de instorting van een gang in een loodmijn in Sidi Boubker in de provincie Jerada.
De familie van de twee broers die in een illegale mijn in Jerada omkwamen spraken over het incident met de media.
In Jerada blijft de sfeer gespannen sinds de dood van twee mijnwerkers in een gesloten steenkolenmijn.
De autoriteiten hebben de sluiting besloten van alle verlaten mijnputten in de regio van Jerada en beloven sociale maatregelen om de mijnwerkers te helpen.