Jerada : 312 agenten en 32 demonstranten gewond volgens autoriteiten
Volgens de autoriteiten raakten bij de recente rellen tussen de bevolking en de politie in Jerada, 312 agenten en 32 demonstranten gewond.
- Marokko
Een 25-jarige mijnwerker is vrijdag overleden nadat hij in een verlaten loodmijn in de regio van Jerada werd geëlektrocuteerd.
Persagentschap AFP vernam van een lokale activist dat het slachtoffer werd geëlektrocuteerd door een compressor die hij gebruikte om illegaal lood te winnen uit een mijn in Sidi Boubker.
Het dorpje van 2000 inwoners ligt nabij de grens met Algerije. Honderden mijnwerkers werkten er tot de jaren 1970 in een grote loodmijn. Sinds de sluiting van de mijn en door de afwezigheid van andere inkomstenbronnen, blijven mijnwerkers zonde veiligheidsmaatregelen lood halen.
Sidi Boubker bevindt zich op een dertigtal kilometer van Jerada, waar in december vorig jaar de dood van twee broers in een gesloten mijn tot grote protesten leidde.
Lees meer
Volgens de autoriteiten raakten bij de recente rellen tussen de bevolking en de politie in Jerada, 312 agenten en 32 demonstranten gewond.
In Jerada heerst woede sinds het overlijden van twee mannen in een kolenmijn afgelopen vrijdag rond 7 uur in de ochtend.
Twee mannen van 33 en 42 jaar zijn zondag omgekomen bij de instorting van een gang in een loodmijn in Sidi Boubker in de provincie Jerada.
De regering heeft grote investeringen gepland in de regio van Jerada, in de hoop de kalmte te doen terugkeren. In totaal zijn voor 900 miljoen dirham aan projecten gepland.
Een mijnwerker is donderdag omgekomen toen hij in een gesloten kolenmijn in Hay Hassi Blal bij Jerada werkte. In de regio wordt al weken geprotesteerd tegen de...