2 juni 2025 - 13:00 - Economie
De Hongaarse prijsvechter Wizz Air breidt zijn vleugels uit naar het Midden-Oosten met de opening van een permanente operationele basis in Israël. Deze strategische stap opent de deur naar een reeks nieuwe vliegroutes, met Marokko, Thailand en India als meest genoemde bestemmingen. De Israëlische minister van Transport, Miri Regev, heeft de overeenkomst met de budgetmaatschappij officieel bevestigd.
De deal is vooral bedoeld om de concurrentie op de Israëlische luchtvaartmarkt aan te wakkeren en de vaak hoge ticketprijzen voor consumenten te verlagen. "De luchtvaarttarieven in Israël dwingen ons om de concurrentie te stimuleren," aldus minister Regev. Israël heeft Wizz Air een "gunstig aanbod" gedaan om de maatschappij aan te trekken, juist nu andere vliegbedrijven hun diensten in de regio afbouwen.
Lees ook: Rechtstreekse vluchten tussen Israël en Marokko hervat
Aan de overeenkomst zijn echter wel strikte voorwaarden verbonden. In ruil voor de basis moet Wizz Air niet alleen binnenlandse vluchten in Israël aanbieden, zoals tussen Netanya en Eilat, maar ook garanderen dat het zijn operaties voortzet in tijden van oorlog. Deze laatste voorwaarde onderstreept het strategische belang van de deal voor de Israëlische overheid.
Lees ook: Wizz Air biedt nieuwe vluchten aan naar Marokko
De uitbreiding van Wizz Air, een maatschappij met een vloot van 230 vliegtuigen, belooft het reisaanbod voor Israëliërs aanzienlijk te vergroten. De nieuwe route naar Marokko is een gevolg van de groeiende toeristische banden tussen de twee landen sinds het herstel van de diplomatieke betrekkingen in 2020, wat de vraag naar directe vluchten heeft aangewakkerd.
Marokkaanse economie draait om drie regio’s
Gouverneur Tanger slaat alarm over watercrisis
Militaire oefeningen "om Marokko af te schrikken"
Marokko oogappel van de FIFA
Mocronado Akil werd verliefd op Leny: "Haar vader vond dat niet leuk"
Nieuwe economische alliantie tussen Marokko en Turkije
Marokkaanse economie draait om drie regio’s
Nieuwe economische alliantie tussen Marokko en Turkije
Marokkaanse dirham onder druk: daling ten opzichte van euro en dollar
Zweedse gigant Boxon kiest voor Marokko
Hoe Marokko een industriële grootmacht is geworden
Marokko onderzoekt verdachte geldstromen naar Afrika
Egyptische betaaldienst breidt uit naar Marokko
VAE leidt buitenlandse investeringen in Marokko