Zoeken

Werkloze afgestudeerden bestormen zetel PJD

4 september 2012 - 11:52 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Tientallen werkloze afgestudeerden hebben de zetel van de Gerechtigheid en Ontwikkeling Partij in Rabat op maandag bestormd. De demonstranten eisen het recht op werk in de openbare dienst.

De demonstranten, uiteengedreven door de politie, riepen vanaf het dak van het PJD-gebouw, dat Premier Abdelilah Benkirane "een man zonder woord" is.

Tijdens de politie-interventie werden meerdere betogers gewond, waaronder een zwangere vrouw. Allen werden geëvacueerd naar het ziekenhuis Avicenne in Rabat.

De werkloze afgestudeerden die aan het bestuur een "warme herfst" beloven, stellen de onmacht van regering Benkirane aan de kaak, wat betreft het oplossen van structurele problemen in het land, zoals werkgelegenheid.

In maart dit jaar had Abdelilah Benkirane de werkloze afgestudeerden, gewend aan demonstraties buiten het parlement en ministeries, laten weten dat het nu "onmogelijk was om een functie bij de Staat te krijgen, door druk uit te oefenen en de straten of administratieve gebouwen te bezetten".

Lees meer

Tram Rabat staande gehouden door demonstranten

Werkloze afgestudeerden die woensdagmiddag betoogden in het centrum van Rabat, hebben de trambaan tegenover het treinstation van Rabat bezetten.

BBC-reportage over werkloze afgestudeerden in Marokko

In een reportage over werkloze afgestudeerden in Marokko, stelt nieuwszender BBC zich af of het land van deze gediplomeerden ondernemers kan maken.

Opnieuw rellen tussen politie en demonstranten in Rabat

In Rabat stijgt de spanning tussen de politie en werkloze afgestudeerden, die de sporen van de tram-en treinstation in Rabat hebben geblokkeerd en verschillende...

Dood van Abdelwahab Zeidoun, zelf-verbrande werkloze

Abdelwahab Zeidoun, een werkloze afgestudeerde die zichzelf vorige week woensdag in brand had gestoken, is dinsdag overleden aan zijn verwondingen in Casablanca.

9000 werkloze afgestudeerden brutaal verspreidt in Rabat

De politie heeft donderdag 9000 werkloze afgestudeerden, die een bijeenkomst hielden voor het hoofdkwartier van de Marokkaanse Unie van Arbeiders (UMT) in Rabat, brutaal verspreid.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team