Zoeken

Walid Regragui bant clans uit Marokkaans elftal

19 december 2025 , 22:00 - Saïd Amraoui - Sport

Binnen het Marokkaans elftal heeft een opvallende verandering plaatsgevonden in de manier waarop de spelersgroep met elkaar omgaat. Waar de kleedkamer in het verleden vaak werd gekenmerkt door een zekere verdeeldheid op basis van afkomst of taal, is er onder de huidige leiding een nieuwe koers ingezet. Deze transformatie is zichtbaar in de dagelijkse omgang en de onderlinge communicatie tijdens internationale bijeenkomsten van het elftal in 2025.

Het fenomeen van gesloten groepen die zich vormden rondom het land van geboorte — de zogenaamde clans van Nederlanders, Fransen of lokaal gevormde spelers — behoort volgens waarnemers tot het verleden. Vandaag de dag is de dialoog tussen spelers als Hakimi, Mazraoui, El Khannouss en Aguerd vloeiend, ongeacht of zij in Madrid, Nederland, België of Marokko zijn opgegroeid. Expert Saïd El Abadi stelt dat deze hervonden eenheid een van de belangrijkste fundamenten is onder het huidige sportieve succes van Marokko.

Lees ook: Marokko wint Afrika Cup volgens supercomputer

De rol van bondscoach Walid Regragui is hierin cruciaal. De 50-jarige trainer benut zijn eigen achtergrond met een dubbele cultuur om als verbindende factor op te treden. Hij schakelt moeiteloos tussen Darija, Frans, Spaans en Engels, waardoor hij elke speler in zijn eigen taal kan bereiken. Tijdens besprekingen hanteert hij een mix van talen, waarbij hij Marokkaans-Arabisch combineert met buitenlandse termen. Volgens El Abadi is dit meertalige karakter inmiddels een kenmerkend onderdeel van de Marokkaanse identiteit van de groep geworden.

Lees ook: Walid Regragui kiest voor risicovol plan

Voor de media vormt deze werkwijze echter een aanzienlijke uitdaging. De persconferenties van de bondscoach zijn voor journalisten en vertalers vaak lastig te volgen, omdat hij soms midden in een zin van taal wisselt. Anas Bakhkhar van Medi1TV spreekt van een complexe opgave voor tolken, die de snelheid van de coach nauwelijks kunnen bijbenen. Veel mediakanalen kiezen er daarom voor om de uitspraken van Regragui onbewerkt uit te zenden, als een directe weergave van de diverse talencultuur binnen de nationale selectie.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team