28 april 2020 - 14:40 - Marokko
Een nieuwe fatwa van de hoge Ulemaraad CSO in Marokko geeft toestemming om mensen die aan de gevolgen van het coronavirus zijn overleden te begraven zonder de rituele wassing te verrichten.
Het besluit van de religieuze autoriteiten werd op 24 april genomen om mensen te beschermen die deze wassingen verrichten. Volgens de Wetenschappelijke afdeling van de Iftaa, afhangend van de hoge Ulemaraad, is de fatwa gebaseerd op adviezen van de grote theologen van de Malekitische rite.
De Islam beveelt om de waardigheid van de doden te respecteren (begrafenisdiensten, gebed, rituele wassing), maar ook om het leven van anderen te beschermen, aldus de CSO.
Bovendien worden mensen die aan het coronavirus overleden, volgens de CSO net zoals tijdens eerdere pandemieën als martelaren beschouwd die niet ritueel moeten worden gewassen om te worden begraven.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht