27 december 2022 - 12:00 - Sport
Hij hoorde in Qatar te zijn. Dat is de mening van de voormalige coach van de Atlas Leeuwen, Vahid Halihodzic. Drie maanden voor het WK werd hij door de Marokkaanse voetbalbond (FRMF) weggestuurd. Hij heeft het nog niet verwerkt.
Vahid Halilhodzic had graag aan het roer gestaan tijdens het WK in Qatar, in plaats van Walid Regragui. In een verklaring aan tportal stelt hij het Marokkaans elftal te hebben klaargestoomd voor het WK. De voormalige bondscoach beweert verder dat ze hem zijn trots hebben ontnomen. "Ze namen mijn trots af. Dat kan ik niet vergeten en ik kan ze ook niet vergeven. Het had namelijk ook mijn afscheid van mijn trainerscarrière moeten zijn."
Lees ook: Vahid Halilhodzic heeft ontslag door Marokko niet verwerkt
Het eerbetoon van Walid Regragui kon "zijn verbittering niet verdrijven" of compenseren dat hij "het WK heeft moeten missen". De eigenzinnige coach wilde Hakim Ziyech niet opnieuw aanstellen, ondanks het aandringen van de Marokkanen en van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond (FRMF), Fouzi Lekjaa. Die sprak hem vervolgens tegen in een radioprogramma en beweerde dat de Chelsea-speler wel degelijk aanwezig zou zijn in Qatar.
Lees ook: Vahid Halilhodic reageert op ontslag
De Marokkaanse voetbalbond verbrak in juli het contract van de Franse Bosniër wegens "meningsverschillen over de voorbereiding van de Atlas Leeuwen".
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko