2 november 2024 - 12:10 - Marokko
Een bijzonder verhaal over een accordeon die ooit door wijlen Koning Hassan II, toen nog kroonprins, werd geschonken, heeft een ontroerend einde gekregen. Zestig jaar na het overlijden van de eigenaar, Thomas Mariani, is het instrument bijgezet in zijn graf in het Franse dorp Le Revest.
Mariani werd geboren op Corsica en leidde een turbulent leven vol onverwachte wendingen. Na de vroege dood van zijn vader en de moord op zijn grootmoeder door een gewelddadige minnaar, vluchtte hij naar het Franse Toulon. Daar leerde hij het schoenmakersvak en ontwikkelde hij een talent voor accordeon, dat hij volledig op gehoor leerde spelen.
Lees ook: Juwelen geschonken door Koning Hassan II aan koningin Fabiola geveild
Tijdens zijn diensttijd in Indochina en Marokko maakte Mariani schoenen voor prins Moulay Hassan, de latere Koning Hassan II. Als dank kreeg hij de accordeon die hem zijn leven lang zou vergezellen.
Lees ook: Hassan II, een levende legende 25 jaar na zijn dood
Tijdens de Algerijnse oorlog werd Mariani uitgezonden en verdween spoorloos. Pas na het einde van de oorlog hoorde zijn familie dat hij in januari 1964 in Marseille was overleden. Jaren later werd zijn lichaam overgebracht naar het kerkhof van Le Revest. De accordeon is voor zijn familie meer dan alleen een instrument. "We hebben allemaal een parelmoeren toets van de accordeon gekregen om er armbanden van te maken", vertelt Pascal, een van zijn nakomelingen, die de familietraditie in ere houdt.
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd