17 februari 2025 - 13:00 - Marokko
Het voormalig kasteel van Koning Mohammed VI in het Franse Gretz-Armainvilliers, staat te koop voor een recordbedrag van 425 miljoen euro en is daarmee het duurste kasteel ter wereld.
Het landgoed, oorspronkelijk gebouwd in 1884 door de familie Rothschild, werd in de jaren 90 aangekocht door wijlen Koning Hassan II en omgebouwd tot een weelderig paleis.
Lees ook: Voormalig kasteel van Koning Hassan II te koop
Met een oppervlakte van 2500 vierkante meter beschikt het kasteel over 100 kamers, waaronder 17 slaapkamers, vijf salons, een kapsalon en diverse eetkamers. Daarnaast zijn er ook een medisch complex, een hamam en aparte Europese en Marokkaanse keukens aanwezig. Het landgoed strekt zich uit over 1100 hectare en omvat onder andere een kunstmatig meer van een kilometer lang.
De familie Kretz, bekend van het programma "l’Agence" op TF1, was onder de indruk van het kasteel. "Het lijkt op niets dat we ooit eerder hebben gezien", aldus Olivier Kretz. Zijn zoon Valentin voegde toe: "Het is het langste huis dat ik ooit in mijn leven heb gezien".
Lees ook: Het geheimzinnige Franse kasteel van Koning Mohammed VI
Na het overlijden van Hassan II erfde zijn zoon, Koning Mohammed VI, het kasteel. In 2008 verkocht hij het voor 200 miljoen euro aan een zakenman uit de Golf. Sindsdien is het kasteel onveranderd gebleven.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering