2 april 2024 - 13:00 - Marokko
De uitlevering van Félix Bingui, alias "Le Chat", een van de grootste drugsbaronnen van Marseille, van Marokko naar Frankrijk zal langer duren dan verwacht. De procedure kan zes tot acht maanden in beslag nemen.
Bingui werd begin maart in Casablanca gearresteerd op basis van een red notice van Interpol en een Frans arrestatiebevel. De Franse minister van Justitie beloofde een snelle uitlevering, maar volgens ingewijden kan dit nog een half jaar tot acht maanden duren.
Lees ook: Notoire drugsbaas "le Chat" gearresteerd in Marokko
De uitleveringsprocedure is complex. De Marokkaanse Hoge Raad moet eerst een positief advies geven, waarna Koning Mohammed VI een uitleveringsdecreet moet ondertekenen.
Artikel 8 van de uitleveringsovereenkomst tussen Marokko en Frankrijk bepaalt dat een uitgeleverde persoon niet mag worden vervolgd of veroordeeld voor een ander misdrijf dan datgene waarvoor hij werd uitgeleverd. Dit principe kan een obstakel vormen.
Lees ook: Marokkaans Nederlandse drugsbaas gearresteerd in Casablanca
Bingui’s uitlevering is relevant in de context van de rivaliteit tussen de drugsclans "Le Clan Yoda" en "DZ Mafia" in Marseille. Deze rivaliteit heeft al tot meer dan veertig moorden geleid in de stad.
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Zwemverbod in Marokkaanse rivieren na dodelijke ongevallen
Spaanse hotelreus breidt fors uit in Marokko
Vakantiedroom in Noord-Marokko spat uiteen
Graafmachines slopen illegale kramen in Al Hoceima
Gendarmerie Nador voorkomt verkoop bedorven vlees