2 mei 2025 - 16:20 - Sport
De Glory-titelstrijd in het weltergewicht tussen de Nederlandse kickboksers Tyjani Beztati en Chico Kwasi in Miami is opnieuw in een gelijkspel geëindigd. Dit tot grote frustratie van de Marokkaans-Nederlandse kickbokser, die vond dat hij de partij had gewonnen.
Eerder, in oktober, eindigde hun confrontatie om de wereldtitel ook al onbeslist, waardoor Kwasi de kampioensriem behield. Het exclusieve evenement kende dus opnieuw een teleurstellend einde in een sfeer die te wensen overliet.
Lees ook: Tyjani Beztati grijpt naast titel in Rotterdam
Tyjani Beztati, die al wereldkampioen in het lichtgewicht is, had de tweede Nederlander kunnen worden met wereldtitels in twee gewichtsklassen. Net als in hun eerste gevecht kreeg Beztati in de tweede ronde acht tellen van de scheidsrechter, tot zijn ongenoegen. Na vijf intense rondes oordeelde de jury opnieuw dat er geen winnaar was.
„Ik ben hier niet blij mee. Ik wil niet wéér een draw, maar ja, dan hadden we elkaar maar knock-out moeten slaan. We zijn de twee beste vechters van de wereld. Dan moeten we dit maar voor een derde keer doen”, reageeerde Kwasi. "Laat me eerlijk zijn, laat me even heel fucking eerlijk zijn. Respect voor Chico, maar naast de tweede ronde waren alle rondes voor mij. Ik won dit gevecht", antwoordde Tyjani Beztati. De vraag is nu of er een derde gevecht komt tussen de rivalen uit Amsterdam en Purmerend, en of dat dan in Nederland zal plaatsvinden.
Lees ook: Tyjani Beztati schittert op Glory 93 (video)
Ondanks de teleurstellende hoofdpartij maakte de Haagse kickbokser Michael Boapeah wel indruk door Stefan Latescu te verslaan in het lichtzwaargewicht. Boapeah, die eerder al drie middengewichtpartijen won, richt zijn pijlen nu op wereldkampioen middengewicht Donovan Wisse.
Frustratie bij diaspora-investeerders: "Marokko verstikt onze projecten"
Vakantie in Marokko wordt nachtmerrie aan de grens
Marokkaanse politici betrapt in schandaal rond waterdiefstal
Marokko legt wapenhandel aan de ketting
Opvallende trend: Marokkanen verkiezen Spaanse stranden
Man tijdens vakantie in Marokko doodgestoken door echtgenote
Romantische vakantie Adil Rami in Marokko eindigt in ziekenhuis
Hakim Ziyech is terug
Marokko strijd om supertalent Ayyoub Bouaddi
Achraf Hakimi reageert voor het eerst op beschuldiging van verkrachting
Voetbalwedstrijd Marokko-Kenia: om hoe laat en op welke zender?
Pechvogel of verkeerde keuzes? Het drama van Hotman El Kababri
Glory-baas: "We wisten al dat Ben Saddik de cel niet in hoefde"
Achraf Hakimi riskeert 15 jaar cel, maar blijft super sereen