2 mei 2025 , 16:20 - Fouad Badel - Sport
De Glory-titelstrijd in het weltergewicht tussen de Nederlandse kickboksers Tyjani Beztati en Chico Kwasi in Miami is opnieuw in een gelijkspel geëindigd. Dit tot grote frustratie van de Marokkaans-Nederlandse kickbokser, die vond dat hij de partij had gewonnen.
Eerder, in oktober, eindigde hun confrontatie om de wereldtitel ook al onbeslist, waardoor Kwasi de kampioensriem behield. Het exclusieve evenement kende dus opnieuw een teleurstellend einde in een sfeer die te wensen overliet.
Lees ook: Tyjani Beztati grijpt naast titel in Rotterdam
Tyjani Beztati, die al wereldkampioen in het lichtgewicht is, had de tweede Nederlander kunnen worden met wereldtitels in twee gewichtsklassen. Net als in hun eerste gevecht kreeg Beztati in de tweede ronde acht tellen van de scheidsrechter, tot zijn ongenoegen. Na vijf intense rondes oordeelde de jury opnieuw dat er geen winnaar was.
„Ik ben hier niet blij mee. Ik wil niet wéér een draw, maar ja, dan hadden we elkaar maar knock-out moeten slaan. We zijn de twee beste vechters van de wereld. Dan moeten we dit maar voor een derde keer doen”, reageeerde Kwasi. "Laat me eerlijk zijn, laat me even heel fucking eerlijk zijn. Respect voor Chico, maar naast de tweede ronde waren alle rondes voor mij. Ik won dit gevecht", antwoordde Tyjani Beztati. De vraag is nu of er een derde gevecht komt tussen de rivalen uit Amsterdam en Purmerend, en of dat dan in Nederland zal plaatsvinden.
Lees ook: Tyjani Beztati schittert op Glory 93 (video)
Ondanks de teleurstellende hoofdpartij maakte de Haagse kickbokser Michael Boapeah wel indruk door Stefan Latescu te verslaan in het lichtzwaargewicht. Boapeah, die eerder al drie middengewichtpartijen won, richt zijn pijlen nu op wereldkampioen middengewicht Donovan Wisse.
Valse schatfoto op WhatsApp leidt tot fatale hinderlaag in Marokko
Chaos in Ksar Sghir, wilde kat dringt woning binnen
"Mama dyali", Israëlisch parlementslid eert Marokkaanse roots in Knesset
Marokkaanse vrouw moet naar de rechter om geslacht te bepalen
Saad Lamjarred ontsnapt aan berechting, zitting gaat niet door
"Duurste scheiding van Marokko": ex-man trekt klacht in, stelt voorwaarden
Lamine Yamal: "Marokko is ook mijn land!"
WK 2026: zo hoog schat de supercomputer Marokko in
Marokko A’ arriveert in Qatar als topfavoriet voor Arab Cup
Marokko vecht tegen de klok: omgeving stadion Agadir lijkt woestijn
Afrika Cup 2025: Marokko-Algerije rivaliteit bereikt kookpunt
Zorgen nemen toe bij Marokkaans elftal vlak voor Afrika cup
Lamine Yamal: hoe Marokko de strijd tegen Spanje verloor
Algerije kiest bekend hotel in Rabat als basis voor Afrika Cup