25 december 2019 - 15:50 - Wereld
Vanaf 1 januari 2020 zullen Marokkanen die Turkije bezoeken, maximaal 90 dagen in het land mogen verblijven zonder mogelijkheid om hun verblijf te verlengen.
Volgens een verklaring van de Turkse immigratiedienst werd een nieuwe wet over de verlenging van het verblijf voor buitenlanders gestemd en zal deze op 1 januari 2020 in werking treden. De maatregel heeft betrekking tot alle buitenlanders behalve onderdanen uit Syrië, Soedan, Libië en Egypte.
Verlengingsaanvragen zonder geldige redenen zullen systematisch worden geweigerd. Overtreders zullen het land worden uitgezet. Om een verblijfsvergunning te verkrijgen is een werkcontract verplicht. Seizoensgebonden contracten zijn niet geldig.
In de afgelopen maanden werd een toename waargenomen van het aantal aankomsten van Marokkanen in Turkije. Velen vertrekken naar het land met een toeristische visum en proberen er vervolgens werk te vinden of naar landen van de Europese Unie te emigreren.
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
McDonald’s verrast met Marokkaanse Hawaï
Drugs uit Marokko en Colombia nu via Spaanse rivier
Bengalese topfunctionaris reist met munitie naar Marokko
Borgerhoutse burgemeester zoekt rust in Tanger
Verhoogde Spaanse surveillance bij enclaves, Marokko in het vizier
Antwerpse moskee krijgt dreigbrief en kogel
Trauma na vlucht: passagier Manchester-Agadir vertelt