13 september 2017 - 13:30 - Wereld
In een bericht op Facebook heeft de Tunesische president Béji Caïd Essebsi de uitzetting van prins Moulay Hicham betreurd. De neef van Koning Mohammed VI was in Tunesië voor een conferentie.
« De president van de Republiek is geërgerd door wat er gebeurde met de onderzoeker en prins Hicham Al-Alaoui en zijn uitzetting van het Tunesische grondgebied », schrijft de woordvoerster van de president, Saida Garrach. Volgens haar werd de « uitzetting uitgevoerd volgens automatische administratieve procedures zonder raadpleging van verantwoordelijken, wat we betreuren ».
Moulay Hicham beschuldigde eerder deze week in een interview met France 24 de president Beji Caid Essebsi ervan zijn uitzetting te hebben bevolen. Hij gaf daar verder geen uitleg over.
De commissie voor vrijheden en mensenrechten in Tunesië (CRLDHT) noemde de uitzetting van Moulay Hicham een « schending van de mensenrechten en de vrijheid van beweging ». Een deel van de Tunesiërs beschouwt het als een terugkeer van de praktijken van de voormalige president Zine El Abidine Ben Ali.
Moulay Hicham lag afgelopen vrijdag bij het zwembad van zijn hotel toen vijf politieagenten hem kwamen ophalen. Hij werd naar de luchthaven gebracht en op een vlucht naar Parijs gezet.
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen