8 december 2011 - 11:00 - Marokko
Marokko heeft zijn positionering in de corruptie-index van Transparency International verbeterd. Het land zakt van de 85e plaats in 2010 naar de 80e plaats op 180 landen in 2011.
In de ranking dat op donderdag is vrijgegeven haalt Marokko 3,4 op 10. Ondanks deze verbetering, blijft Marokko ver achter heel wat Arabische landen zoals de Verenigde Arabische Emiraten (28e), Qatar (22e), Jordanië (56e), Saoedi-Arabië (57e) en Tunesië (73e). Marokko is echter wel beter dan Algerije (112e) en Libië (168e).
De ranking van Marokko "betekent niet de maatregelen genomen om corruptie te bestrijden hebben gefaald", zegt Abdeslam Aboudrar, voorzitter van het Centraal Bureau voor de preventie van corruptie (ICPC). "Er is meer tijd nodig om de resultaten van de besloten hervormingen en strategieën voor de bestrijding van corruptie te kunnen zien".
Tarik Soubaai, voorzitter van de Instantie voor de bescherming van het openbaar domein in Marokko (INPBM), is van mening dat enkel een strikte toepassing van de nieuwe grondwet, die de onafhankelijkheid van de rechterlijke macht waarborgt, een oplossing kan brengen aan de corruptie in Marokko.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd